DİYARBAKIR KULP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE OKULLARA YEMEKHANE DENETİMİ YAPILDI

İLÇEMİZDE OKULLARA YEMEKHANE DENETİMİ YAPILDI

     Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından , Şube Müdürü Mehmet CENGİZ , İş Sağlığı ve Güvenliği İlçe Koordinatörü Süleyman R. ARCAN tarafından Kulp ÇPAL,  Kulp Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kulp Anadolu Lisesi öğrencileri için firmalar tarafından hazırlanan yemekleri denetledi. Yüklenici firma tarafından dağıtılan yemeklerin üretim merkezleri denetlenip, bu merkezlerin standartlara uygun olarak yapılıp yapılmadığı kontrol edildi.

 

    İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ve İlçe Koordinatörü Süleyman R. ARCAN  , "2017–2018 Eğitim - Öğretim yılının başlamasıyla İş Sağlığı ve Güvenliğinin önemli gündem maddelerinden biri olduğu, bu yöndeki rehberlik çalışmalarının yanı sıra denetimlerin arttırıldığını belirtti".

 

    İlçe Milli Eğitim Müdürü FATİH KAYA " Yemek yapılan üretim merkezleri ve okul yemekhanelerinin periyodik olarak kontrollerinin gerçekleştirileceğini belirtti. Amacımız yemek üretim merkezlerinin, hijyenik açıdan ve standartlara uygun olarak yemek üretilmesini sağlamaktır. Kontrollerimiz sıklıkla devam edecektir. Devletimizin öğrencilerimize sağladığı maksimum imkanların doğru şekilde kullanılması için denetimlerimiz sürecektir" dedi.

 

 

01-11-201701-11-201701-11-201701-11-2017

 

 

Merkez Yeni Mahalle 227. Sokak No3 - 0412 8312001

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.