DİYARBAKIR KULP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

        Kulp’ta İlköğretim Haftası kutlamaları, Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Kaya’nın çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla burada sona eren kutlama töreni Atatürk ilköğretim okulunda devam etti.
        Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirilen törene,Kulp Kaymakamı Sayın Fatih Dülgeroglu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Kaya,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri , öğretmenler , öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile tören 4.sınıftan mezun olan öğrencinin 1.sınıf öğrencisine Türk Bayrağı´nı teslim etmesi ile devam etti. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Kaya yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı uğurlu olmasını temenni ettiğini belirterek, ” Yeni bir eğitim yılının ilk gününde, sizlerle birlikte olmanın, Türkiye´nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde sizleri saygıyla selamlıyorum.

         Sözlerime; Çin Bilgesi Kuan Tzu´nın çok bilinen ve çok söylenen dizeleriyle başlamak istiyorum; "Bir yıl sonrasını düşünüyorsan, tohum ek ağaç dik; on yıl sonrasıysa tasarladığın, ama yüz yıl sonrasıysa düşündüğün; öyleyse halkı eğit... Bir kez ürün verir, ekersen tohum; eğer dikersen bir kez, on kez ürün verir ağaç, Eğer halkı eğitirsen, yüz kez olur bu ürün..." Evet; yıllar, yüzyıllar öncesinden bize böyle sesleniyor Kuan Tzu; Gerçekten de eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır. Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur.

“Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrenciler”
Ülkemiz, okuyabilmek uğruna yirmi kilometreyi çıplak ayakla yürüyen öğrencilerden, bir sınıfta doksan, bir sırada birlikte oturan beş öğrenciden, bilgisayarın ancak adının bilindiği günlerden bu günlere geldi. Sizler, okulumuzda, çift kişilik sıralarda, çağın teknolojik araçlarıyla donatılmış dersliklerde, her biri alanında uzmanlaşmış öğretmenlerin elinde eğitim göreceksiniz. Siz sevgili öğrencilerimizden tek isteğimiz, çok çalışmanız asla yılgınlığa düşmemenizdir. Unutmayınız ki öğretmenleriniz ve velileriniz zorlandığınız her konuda her zaman size destek olacaklardır.

“Saygıdeğer Veliler”
Devletimizin, bizim ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okulumuzu, öğretmenlerinizi ziyaret ediniz. Öğrencinizle ilgili olunuz. Öğrencinizin yalnızca öğretim yönünden değil, eğitim yönünden de gelişmesi için imkânlarınızı sonuna kadar kullanınız. Onlara güveniniz, güven veriniz, başarılı yanlarını ön plana çıkarınız, başarısız olduklarında da asla vazgeçmemelerini söyleyerek umut aşılayınız. Onlara avucunuzda bir kuşu tutar gibi yaklaşınız. Avucunuzu sonuna kadar açarsanız kuş elinizden uçar gider; avucunuzu sıkı sıkıya kapatırsanız da ölümüne sebep olursunuz. 


        Sözlerimi Atatürk´ ün bize ışık tutan hedef gösteren şu sözleriyle son veriyorum; “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.”

        2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının, öğrenci, öğretmen, yönetici ve Milletimize hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.İlköğretim Haftası kutlu olsun.”dedi.
        Kulp Kaymakamı Sayın Fatih Dülgeroglu ise öğrencilerle sohbet edip başarılar dileyerek eğitim konusunda bütün imkanları seferber edeceklerini belirtti.
        Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili şiirlerin okunması ,sergilenen Halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisi ile devam eden program sona erdi.

 

21-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-2017

Hükümet Konağı Kat2 Yeni Mah.KULP - 0412 8312001-8312611

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.