DİYARBAKIR KULP İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kulp´ ta Okuryazarlık Seferberliği

Kulp´ ta Okuryazarlık Seferberliği

      Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN´ın himayesinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği çerçevesinde ilçemizde Okuma - Yazma Bilmeyen Kalmasın kampanyası başlatıldı.

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fatih KAYA ilçemizdeki vatandaşlarımızın eğitime bakış açısının oldukça olumlu olduğunu, bu anlamda Kulp´un  şanslı bir ilçe olduğunu dile getirdi. İlçemizde belirli bir oranda okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın da olduğunu ifade etti. Müdürümüz Fatih KAYA "İlçemizde okuma yazma bilmeyen vatandaşımız kalmayıncaya kadar mücadelemize aralıksız devam edeceğiz. Bu konuda İlçemizdeki bütün vatandaşlarımıza özellikle de İlçe Milli Eğitim camiası olarak bizlere büyük sorumluluk düşmektedir.  Sahada yapılan çalışmalarla okuma yazma bilmeyen kişileri tespit edip onları okuma yazma kurslarımıza yönlendireceğiz. Kurslara gelemeyen vatandaşlarımıza da biz giderek, onlara okuma yazma öğretebilmek için gereken mücadeleyi vereceğiz." dedi.

21-02-201821-02-201821-02-201821-02-2018

Hükümet Konağı Kat2 Yeni Mah.KULP - 0412 8312001-8312611

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.